Każdej wiosny moja babcia zbierała zielone liście orzechów. Dobroczynny wpływ herbaty orzechowej na zdrowie.
Posiadasz nadmiar orzechów włoskich i zastanawiasz się, jak je wykorzystać?
Możesz użyć ich w celach leczniczych! Młode liście orzecha włoskiego mają zaskakujące właściwości, z których szkoda nie skorzystać! A cóż prostszego do zrobienia w domowym zaciszu, niż herbata?
Zewnętrzne działanie herbaty orzechowej z młodych liści
- Łagodzenie bólu reumatycznego poprzez okłady z liści
- Działanie na skórę ze skłonnością do trądziku, a także na egzemę, półpasiec oraz łuszczycę oraz grzybicę paznokci!
- Rewitalizowanie uszkodzonej skórę
- Pomaganie w walce z nadmierną potliwością jako składnik kąpieli
- Spłukiwanie włosów i przeciwdziałanie ich wypadaniu oraz wzmacnianie
Wewnętrzne działanie herbaty orzechowej z młodych liści
- Wspomaganie pracy trzustki oraz wątroby
- Stymulowanie reakcji obronnych organizmu (zwłaszcza przed działaniem bakterii i wirusów)
- Działanie przeciwko wzdęciom
- Obniżanie poziomu cukru we krwi
- Obniżanie ciśnienia krwi oraz jej oczyszczanie
- Poprawianie trawienia
- Wzmacnianie działania układu odpornościowego
- Wspomaganie pracy stawów, wiązadeł i żył
- Zatrzymywanie biegunki
- Działanie bakteriobójcze
- Wspomaga rekonwalescencję po operacjach oraz naświetlaniach
- Wspomaganie wzrostu włosów
- Oczyszczanie śluzu w żołądku oraz jelitach
- Wzmacnianie organizmu
- Leczenie zapaleń dziąseł poprzez płukanie
Herbata z liści orzecha włoskiego – przepis
Czego użyć: pół kilograma liści orzecha włoskiego (muszą być zmielone oraz suszone) oraz 2,5 szklanki wody. Liście orzecha oraz wodę wkładasz do garnka i gotujesz je przez około 4 do 5 minut. Czekasz, aż mieszanka ostygnie i możesz pić gotową herbatę! Stosuj ją jeden lub dwa razy dziennie przy występowaniu problemów zdrowotnych.
Wywar z liści orzecha włoskiego – przepis (użytek zewnętrzny)
Czego użyć: 1 łyżeczki liści orzecha włoskiego (suszonych) oraz 3 szklanek wody. Wodę gotujesz, liście wkładasz do garnka i zalewasz ugotowanym wrzątkiem, następnie parzysz mieszankę przez 30 minut pod przykryciem.
Tak stworzony wywar znacznie przyspiesza gojenie się raz oraz pomaga przy ich dezynfekcji. Możesz również go użyć do urazów skóry lub różnych chorób skórnych. Nakładasz wywar na gazę lub wacik i okładasz nim wyznaczony obszar na ciele.
Bardzo podobny wywar możesz również stworzyć jeśli cierpisz na zapalenie oczu, lub są one po prostu zmęczone. Tak jak w wywarze dla użytku zewnętrznego, gotujesz liście w gorącej wodzie, jednakże teraz tylko! przez 2 minuty, później zaś zostawiasz je w parzącej się wodzie na kolejne 20 minut.
Następnie, musisz schłodzić swoją mieszankę, i tak ochłodzony wywar filtrujesz, najlepiej przez czystą szmatkę. Płatki higieniczne lub waciki z gazy maczasz w mieszance i umieszczasz na swoich zamkniętych powiekach na czas od 10 do minut.
Możesz powtarzać ten rytuał kilka razy dziennie, przy użyciu tego samego wywaru, jednakże pamiętaj, by zawsze wcześniej go podgrzać.
Wyciąg z orzecha włoskiego
Czego użyć: 100 gram świeżych, zielonych owoców orzecha włoskiego (zmiażdżonych) lub liści orzecha włoskiego, 5 gram migdałów (drobno posiekanych) oraz pół litra alkoholu.
Orzechy włoskie oraz migdały zalewasz alkoholem i zostawiasz na 2 do 3 tygodni, w temperaturze pokojowej, do zaparzenia. Od czasu do czasu wstrząsasz. Tak przygotowany wywar po upływie wyznaczonego czasu wypijasz raz dziennie, na czczo (najlepiej rankiem), by wspomóc trawienie.
Orzechy włoskie do kąpieli
Czego użyć: orzechy włoskie kroisz, wkładasz do pojemnika oraz zalewasz wrzątkiem. Następnie, przykrywasz je i zostawiasz, by się zaparzyły, na około 15 minut w temperaturze pokojowej. Gotową mieszankę musisz przecedzić jak najdrobniej, najlepiej przez sito lub gazę. Mieszanka jest gotowa, by stosować ją w kąpieli jako zdrowotny dodatek. Pomaga leczyć różne stany zapalne.
Comments are closed.